banner-hradec-2-323.jpg
Úvod > Novinky > Výjezd se zaměřením na finanční gramotnost Centrum pěstounských rodin V Hradci Králové
Novinky

Výjezd se zaměřením na finanční gramotnost Centrum pěstounských rodin V Hradci Králové

30. 05. 2016

Dne 28.května jsme se vypravili do Hradce Králové s výjezdem zaměřeným na finanční gramotnost. V industriální části města sídlí jedna z větších budov, kde jsme nalezli byt Centra pěstounských rodin. 

Uvítání bylo velice příjemné, jelikož jsme ihned nahlídli do místní kuchyně a měli jsme tu možnost sledovat, jak si děti sami vaří.

Zahájili jsme náš výjezd jak jinak než v příjemném posezení na zemi. Program zahájila Dagmar Krišová z Kabinetu Divadla Utlačovaných, provedla děti představením na téma Peníze. Kladli jsme si otázky, na které bych ledajaký „dospělák“ chtěl znát odpověď.  Poté co jsme vyzkoušeli stroj na peníze, jak rozdělit peníze spravedlivě a podobné těžké zkoušky, přesunul se náš program směrem ke zkoušce reálných zkušeností, zážitků a prožitků. Děti dostaly papírky s postavami a konflikty. Měli rozřešit problémy, které na papírcích byly uvedeny. „Častokrát jsem byla naprosto neuvěřitelně fascinovaná, jak děti na problémy reagují a dokážou vymyslet situace, které by mě naprosto nenapadly“, říká koordinátorka výjezdového týmu, Vilma Klepková.

Ke konci našeho programu jsme si zahráli již velice populární hru Kufr se slovy na finance. Děti se touto cestu spíše zapamatovaly těžké slova, kterým nerozumí i někteří dospělí a pracující.

Po hře Kufr už nás velice tlačil čas a tak jsme se rozloučili ve velice přátelském duchu. „Mám velikou radost, že jsem Vteřinu poznal, byla to fakt sranda“, okomentoval těmito slovy jeden z účastníků.