banner-myslenkova-mapa-150.jpg
Úvod > Novinky > Projekt "Vodchod a co dál?"
Novinky

Projekt "Vodchod a co dál?"

21. 02. 2014

Vodchod a co dál? pod tímto názvem se skrývá projekt Hany Ludvíkové a jejích přátel. Celý projekt zaštiťuje aktuálně vznikajicí dokumentární film s pracovním názvem Kofolové děti, který se soustředí především na zviditelnění pocitů dospívajících dětí z dětských domovů, které čeká odchod do samostatného života.

Bohužel, o jejich situaci se příliš nemluví, jejich pocity se moc často zástupcům institucí, kteří s dětmi pracují, nesdělují. Navíc ve svých pocitech se mnohdy nevyznají ani děti samy a velmi by jim pomohlo, kdyby si o nich mohly s někým popovídat a někomu je sdělit. Na základě těchto skutečností vznikl workshop výstižně nazvaný Vodchod, na kterém společně s dětmi z dětských domovů Hana Ludvíková a její přátelé otevírají toto naléhavé téma o odcházení. Rádi by přispěli ke zviditelňování tohoto tématu a podnítili k rozhovorům a diskusím mezi samotnými dětmi.

Pracujte se na video, pracujte s manuálem: http://www.pravonadetstvi.cz/deti/tvoje-situace/jsi-v-ustavu/vodchod-a-co-dal/

Pokud by jste chtěli Hance a jejím kamarádům sdělit, jaký máte na "vodchod" z děcáku názor vy, jestli jste tato témata probírali s vaší tetou nebo strejdou, nebo jestli jste si zkoušeli udělat vlastní "workshop",napište jí na:

projekt.vodchod@email.cz