banner-kromeriz-vyjezd-fb-315.jpg
Úvod > Novinky > Kroměříž po čtvrté
Novinky

Kroměříž po čtvrté

30. 03. 2016

Dne 19.března se Vteřina poté, Centrum finanční gramotnosti CEFIG a Kabinet Divadla Utlačovaných vydalo na čtvrtý výjezd do dětského domova Kroměříž. Celý výjezd byl zahájen kolem desáté hodiny posezením v kruhu a předáním informací o programu. 

Umělečtější začátek programu si připravily talentované herečky Petra Havlíková a Dagmar Krišová z Kabinetu Divadla Utlačovaných. Provedly děti, a nás, životem dvou postav, které si dospívající samy musely vytvořit. Učily nás nahlížet na problémy spojené s odchodem kreativní divadelní formou.

Po obědě byla zahájena hra s názvem Bydlení. Tato hra byla vytvořena proto, aby děti pochopily, jak funguje reálný život po odchodu z dětského domova. Samy si musely najít bydlení, postarat se o sebe, nakoupit si a oběhat úřady. Vteřina poté a Centrum finanční gramotnosti CEFIG se snažili hru připravit co nejrealističtěji, za použití stanovišť a různých psychologických metod.

Později odpoledne se k výjezdu přidal i Milan Pražák, jenž se rozhodl, že využije pozorování hry Bydlení a následovné školení finanční gramotnosti do své připravované bakalářské práce na Pedagogické fakultě v Brně. Přivezl s sebou čtyři rodinné příslušníky, kteří měli figurovat jakožto respondenti.

„Byl jsem mile překvapen přípravou výjezdu. Hra bydlení je skvělá, děti si z toho určitě spoustu vezmou a je skvělé, že takový program pro ně může fungovat“, chválil Milan Pražák výjezd Vteřiny poté.

Po hře bydlení probíhal, již zmíněný, workshop aneb školení finanční gramotnosti pod vedením Ondřeje Podlešáka a Jana Dragona z CEFIGu. Děti si přímo uvědomily, co špatně udělaly v simulované hře a jak mohou „naletět“ v reálném životě.

Zakončení výjezdu proběhlo kolem šesté hodiny. Po zpětné vazbě jsme se rozloučili a ubezpečili se, že se opět brzy všichni uvidíme. 

Děkujeme ČSOB za podporu.