banner-semily-fb-309.jpg
Úvod > Novinky > Výjezd do dětského domova Semily
Novinky

Výjezd do dětského domova Semily

17. 01. 2016

V sobotu  16.1.2016  výjezdový tým Vteřiny poté navštívil dětský domov Semily. Šlo o uskutečnění prvního výjezdu z cyklu pěti výjezdů s názvem: „Komunikací k pozitivní změně“, kde se děti mají seznámit s problematikou odchodu z dětského domova a následné samostatné působení ve světě.

První výjezd je koncipován jako seznamovací. Děti čeká den plný workshopů, her a vzájemného poznávání.

Úvodní workshop vedl zkušený tanečník Don Mulefu z JAD Productions. „Don také pochází z dětského domova, je empatický a vynikající tanečník. Myslím, že pro děti je motivující vidět, kam se Don dokázal dopracovat“,říká Radek Laci, výkonný ředitel Vteřiny poté.

Další workshopy vedli členové Vteřiny poté a to Vilma Klepková, koordinátorka výjezdového týmu, která měla na starosti divadelní dílnu a Radek Laci, již zmíněný výkonný ředitel, který děti školil ve streetworkoutu.

„První výjezd Vteřiny poté mě příjemně překvapil, děti byly nadšené a zapálené do každé hry či workshopu“, říká Iveta Salabová, vychovatelka v dětském domově Semily.

Náš tým zhodnotil sobotu jako jeden z nejlepších výjezdů. „Jsem opravdu ráda, že jsme mohli jet do Semil. Z dětí jsem měla velikou radost, jsou chytré, komunikativní a zapálené. S paní vychovatelkou Ivetou Salabovou je skvělá komunikace a v dětském domově jsme se cítili příjemně“, zhodnotila situaci Vilma Klepková, koordinátorka výjezdového týmu.

Poděkování patří nadaci Agrofert, za to že jsme mohli první výjezd uskutečnit. Celý tým Vteřiny poté se těší na další setkání!