banner-vyjezd-do-dd-potstejn-299.jpg
Úvod > Novinky > Výjezd do dětského domova Potštejn
Novinky

Výjezd do dětského domova Potštejn

19. 10. 2015

O víkendu 17. – 18. 10. 2015 se výjezdový tým Vteřiny poté vydal do dětského domova Potštejn. Proběhlo čtvrté setkání s názvem „Příprava mladých dospělých na odchod z dětského domova“, kde  se děti seznámily se všemi aspekty a riziky spojené s odchodem z dětského domova. Hry a workshopy proběhly zábavnou a přístupnou formou. 

Začátek víkendu zahájil divadelní spolek „Kabinet divadla utlačovaných“.  Skvělou formou provedl děti představou, jak je možné se cítit při odchodu a jak vnímat pocity druhých lidí. Zbytek víkendového programu jsme se  věnovali problematice opuštění dětského domova a finanční gramotnosti.

„Předáváme zkušenosti z praxe, proto jsme se spojili s CEFIGEM, který ve výuce využívá názorné příklady. Poděkování patří také Vilmě Klepkové, která celý výjezd precizně zorganizovala,“ říká Radek Laci, který ústavní péči po osmnácti letech opustil před necelým týdnem.

Kurz hodnotí pozitivně i vychovatelky.

„Tento projekt je jedinečný v tom, že s dětmi mluví mladí lidé, kteří si prošli stejnou životní situací. Dokonce i děti, které jezdí na víkendy k rodině, daly přednost kurzu před odjezdem domů. To je známka toho, že děláte věci tak, že je to baví", říká Martina Němcová vychovatelka z dětského domova Potštejn.

Víkendový kurz byl čtvrtou částí komplexního celku pěti setkání. „Tento formát volíme proto, že pouze při dlouhodobém setkávání se může rozvíjet systematická spolupráce s dětmi i vychovateli. Na kurzu jsme vyzkoušeli mnoho nových postupů. Ohlas dětí předčil naše očekávání, o to více se těšíme na finální setkání v listopadu,“ zakončuje Radek Laci, výkonný ředitel Vteřiny poté. Za financování tohoto setkání děkujeme bance ČSOB. Bez jejich podpory bychom nebyli schopni výjezdy uskutečňovat. Neméně velký dík patří celému výjezdovému týmu, který se nepřetržitě staral o hladký chod celého víkendu. Velice nás potěšilo, jak všechny workshopy probíhaly. Bylo příjemné pozorovat zapálené mladé lidi, kteří jednou budou bojovat s danými problémy nejen ve hře, ale i v životě. My všichni pevně doufáme, že jim to půjde stejně dobře, jako na výjezdu s námi.