banner-csob-logo-319.jpg
Úvod > Novinky > Vteřina poté to od září rozjede naplno!
Novinky

Vteřina poté to od září rozjede naplno!

15. 08. 2015

A je to tady. Mezi vítězné projekty v roce 2015 ČSOB Nadačního programu vzdělání na Téma: Zvyšování finanční gramotnosti interaktivní formou, se zařadila i Vteřina poté. Projekt s názvem "Předání vlastních zkušeností spojených s odchodem z dětského domova" cílí na mladé lidi od 14+ v dětských domovech Zlínského, Královéhradeckého a Libereckého kraje. 

Tento projekt je součástí série 5 opakovaných vstupů do jednoho dětského domova, kde intenzivně s mladými lidmi tvoříme, debatujeme, zažíváme situace, které je můžou postřetnout před a po odchodu z jejich zařízení. Interaktivní edukační divadlo: Kabinet divadla Utlačovaných vtahuje do svého děje všechny účastníky a účastnice. Hra "Peníze" je plná nečekaných zvratů a překvapení, nemá nikdy dopředu jasný konec.

Workshop finanční gramotnosti od těch nejpovolanějších: Centrum finanční gramotnosti CEFIG se nese v duchu hravosti. Není to přednáška, kde uhlazení ekonomové a ekonomky líčí dětem teoretické znalosti. Ondro a Honza ukazují na praktických příkladech, co se může ve světě financí lehce zvrtnout a vy se řítíte do propasti.

Členové Vteřiny poté otevírají diskuze na téma "když jsem já odcházel/a z dětského domova..." Díky osobním zkušenostem "poprat" se s budoucnost, můžou dětem přinést odpovědi na otázky a upozornit na úskalí, která s odchodem úzsce souvisejí.

Děkujeme ČSOB za důvěru a finanční podporu.

.