banner-30-vterina-pote-se-s-tvorivymi-dilnami-rozjede-50.jpg
zdroj fotografie: www.morguefile.com
Úvod > Novinky > Vteřina poté se s tvořivými dílnami rozjede za dětmi z dětských domovů
Novinky

Vteřina poté se s tvořivými dílnami rozjede za dětmi z dětských domovů

02. 10. 2013

Nezávislá platforma Vteřina poté již více než dva roky přijímá a následně řeší problémy dětí z dětských domovů.

A protože pro vás chceme dělat něco víc, dohodli jsme se s dalšími lidmi a vyjedeme přímo k vám! Jako první zaklepeme na dveře domovu Žíchovec další den navštívíme dětský domov Kašperské hory.

Spolu s námi přijede občanské sdružení „Out of home“, jejichž jméno je již pro mnohé děti z DD, ale i pro širokou veřejnost, známým pojmem. Každoročně totiž pořádají víkendový festival v Praze, kterého se účastní 250 dětí z 23 dětských domovů. „Děti si během celodenní zážitkové hry vyzkouší na různých místech Prahy například práci moderátora v rádiu, redaktora v redakci velkého vydavatelství, módního návrháře, spisovatelky či hudebníka,“ říká Klára Chábová, zakladatelka sdružení a festivalu.

Dále se k nám přidá projekt „Vodchod a co dál“? Pořádají workshopy, na kterých společně s mládeží z dětských domovů otevírá naléhavé téma o odcházení. Mladí lidé často nevědí, co je čeká za zdmi domova a jak si počít „tam venku“.

Nesmíme také zapomenout na „Your chance“, organizaci, která pomáhá mladým lidem získat zdravé finanční návyky a žít tak samostatný a plnohodnotný život.

Zajímavá bude taky dílna společnosti „Meloun Production“, která se bude věnovat filmařskému kumštu a děti si budou moci vyzkoušet, co být filmařem vlastně znamená.

A jako poslední se vám přijedou představit čtyři pozitivně naladění kluci, se svou hudební skupinou Mimosféry. „Jsme rádi, že můžeme být součástí výjezdů za dětmi z dětských domovů. Hlavním cílem našeho vystoupení nebude pouze obyčejná hudební produkce. To na co se těšíme nejvíce, je interaktivní a osobní komunikace se všemi, kteří budou mít zájem se se s námi prostřednictvím naší muziky pobavit. Pevně věříme, že se nám podaří naladit na stejnou vlnu a společně třeba vymyslíme zcela novou písničku.“ Radovan, Jakub, Marek a Luděk.

Startujeme první víkend v listopadu! Sledujte naše webové stránky, kde se brzy dočtete více.