banner-gratias-tibi-fb-242.jpg
Zdroj: noramb
Úvod > Novinky > Vteřina poté na soutěži Gratias Tibi
Novinky

Vteřina poté na soutěži Gratias Tibi

13. 06. 2014

Slova „Gratias Tibi“ lze z latiny přeložit jako „Díky tobě“. Organizace Člověk v tísni tak nazvala první ročník soutěže, jež se snaží ocenit mladé lidi, kteří ve svém volném čase rozvíjí občanskou společnost.   

Do prvního ročníku soutěže bylo kromě Vteřiny poté přihlášeno na 140 projektů z celé České republiky. Na slavnostním galavečeru v prostorách pražského kina Lucerna si ale cenu mohli odnést pouze mladí zástupci tří z nich. Kdo to bude, měla rozhodnout porota doslova nabytá osobnostmi. Rozhodovali v ní například socioložka Jiřina Šiklová, spisovatel Jiří Stránský nebo ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.

V nejmladší věkové kategorii vybrali projekt „Pomocná ruka“ - iniciativu žáků ZŠ TGM Blatná na doučování dětí ze sociálně slabších rodin.

Zviditelňování přechodů v lokalitě Předlice získalo cenu v kategorii středoškoláků.

V nejstarší kategorii do třiceti let se Vteřina poté probojovala až do užšího výběru deseti projektů, ale na tuto cenu nestačila. Zvítězil v ní projekt - Mladí lidé obnovují kostel. Partě mládežníků z Vroustku u Loun se už nechtělo jen dívat, jak jim jejich kostel chátrá. Založili sbírku a jali se sami opravovat okna a plnit díry ve střeše.

Více informací o soutěži naleznete na stránkách Gratias Tibi.