banner-fb-potstejn-281.jpg
Úvod > Novinky > Víkend v dětském domově Potštejn
Novinky

Víkend v dětském domově Potštejn

16. 04. 2015

Tento víkend výjezdový tým Vteřiny poté podnikal již druhé setkání v dětském domově v Potštejně.

Výjezd měl za úkol mladé obyvatele dětského domova podpořit v komunikaci v každodenních situacích, ukázat alternativy a východiska v krizových situacích, zejména pak posílit zdravé sebevědomí v komunikaci s autoritou a v neposlední řadě seznámit děti s informacemi, které jim mohou být nápomocné při vzdělání, bydlení a následném odchodu z dětského domova pomocí nejrůznějších nadací, projektů a programů. Víkend se nesl ve víru her, plodných diskusí, přednášek a modelových situací.

Sobotní dopoledne bylo přizpůsobené k uvědomění si svých kvalit pro každé z dětí  a také seznámení se s tématem „komunikace". Odpoledne jsme díky slunečnímu počasí všechny aktivity s mladými dospělými přesunuli ven na zahradu. Tvořili jsme modelové situace v rámci krizové komunikace a následně je důkladně prodiskutovali. Vzhledem k tomu, že byl o informace ze strany mlaďochů zájem, vteřiňácké info brožury dostaly velký prostor.

Vteřina se rozhodla tento víkend zůstat v domově do dalšího dne. Kromě ohně a s ním spojené opékání buřtů, se dostalo i na tóny kytarových akordů. Neděle se nesla ve víru poklidu, společnou snídani záhy vystřídala společenská hra Kurf, která s sebou přinesla mnoho legrace. Po obědě výjezdový tým dostal na cestu vynikající rybízové buchty a jelo se zpět do Prahy.

Druhé setkání v dětském domově v Potštejně bylo opravdu příjemné, celý výjezdový tým bude na tento víkend velice rád vzpomínat.

Potštejn, v červnu nás tam máte znovu!

Tomáš Valenta