banner-img0024-293.jpg
Úvod > Novinky > Třetí výjezd Vteřiny poté do dětského domova Potštejn
Novinky

Třetí výjezd Vteřiny poté do dětského domova Potštejn

10. 06. 2015

O víkendu 6. -7. června proběhl třetí výjezd do dětského domova, který se nachází v malebném městečku Potštejn.  

Tento výjezd si členové výjezdového týmu kladli za hlavní úkol promluvit si s dětmi o samotném odchodu z dětského domova. Odchod bývá pro děti ohromným strašákem a naprosté hození do bazénu bez znalosti plavání.

Pomocí interaktivních her, diskusí a hlavně díky „Kabinetu divadla utlačovaných“ jsme s dětmi do tak ožehavého tématu pronikli. Díky diskusím s členy výjezdového týmu, jenž jsou i bývalými klienty dětských domovů, byla diskuse o to víc aktuálnější a potřebná. Dětem z dětských domovů se prakticky nedostává potřebných informací pro odchod a bohužel někdy ani materiální a psychické podpory.

Díky šokujícímu scénáři hry „Magda“, měly děti možnost se seznámit s riziky a překážkami, které s sebou odchod z dětského domova nese. Hlavní témata hry byly: jak naložit s odchodným, bydlet s rodiči, pracovní smlouva, riziková parta, vztah – těhotenství - narození dítěte, odebrání dítěte do dětského domova.

Myslíme si, podle odezev od dětí, že jsme odpověděli na hodně otázek, které jsou s odchodem spojeny. Jestli to ale mladí dospělí zvládnout u skutečného odchodu, to se uvidí za pár let. Každopádně, Vteřina poté tady bude i dál a bude se snažit je napojit na správné organizace a podpořit je.