banner-kabinet-divadla-utlacovanych-2-308.jpg
Úvod > Novinky > Třetí výjezd do Kroměříže
Novinky

Třetí výjezd do Kroměříže

14. 05. 2015

A jsme opět na cestě. Tentokrát jsme vyrazili na třetí výjezd do dětského domova Kroměříž.

V poledne jsme dorazili na místo určení a program mohl začít. Začátek příjemného dne jsme zahájili posezením v kruhu a povídáním. Dozvěděli jsme se, jak se kdo má a jaké jsou plány do budoucna přítomných členů. O slovo se hlásil Tomáš Valenta, který představil první aktivitu. Šlo o volné asociace a téma odchod. Zjistili jsme, co děti cítí při vyslovení tohoto slova. Následovala plodná diskuze, u které došlo i na příběhy členů výjezdového týmu, kteří mají s odchodem z domovů osobní zkušenost. Po ukončení debaty, o které jsme zjistili, že by šla vést několik dní, jsme se přesunuli k hlavnímu bodu programu. Tým Vteřiny poté se totiž neskládá pouze z jejich členů, ale i ze dvou velice nadaných hereček Lenky a Petry z Divadla Kabinetu Utlačovaných. Holky skvěle dokázaly dětem ukázat spoustu možností, které je v životě může i nemusí potkat před a po odchodu z dětského domova. Připravily si totiž představení Magda, které je celé postavené na reakci a aktivitě diváka. Děti sami rozhodují, jakým směrem se příběh bude odvíjet. Magda je provází zákoutím dospělého života, které není úplně jednoduché. Na konci představení každý mohl říct, co by chtěl Magdě do budoucna popřát a tím se příběh zakončil. Reakce byly opravdu nečekaně silné.

Odpoledne jsme se vydali na procházku. Děti nám slíbily, že nás vezmou k jejich oblíbenému místu. Když jsme uviděli obrovský rozeklaný strom, bylo nám jasné, že jsme na místě. Po cestě jsme se s  našimi přáteli bavili a přitom vyplňovali dotazníky. Díky nim sbíráme hlas klientů na téma vzdělání, zaměstnání, volný čas, příprava na odchod, vztahy a identita.

Po dlouhých debatách a hrách jsme zjistili, že padá tma a park bude nejspíš zavřený. Podnikli jsme dramatickou cestu zpět k domovu, kde jsme opět vytvořili kruh a zhodnotili celý výjezd. Výjezdov tým Vteřiny poté může říct, že se těší, až opět bude moci za dětmi přijet.

Tento výjezd byl součástí projektu „Komunikací k pozitivní změně“, který je realizován díky finanční podpoře Nadace Agrofert.