banner-dobrichovice-268.jpg
Úvod > Novinky > Reportáž z dětského domova Lety: Výjezd Vteřiny poté
Novinky

Reportáž z dětského domova Lety: Výjezd Vteřiny poté

01. 11. 2014

V neděli 26.10.2014 jsme s Vteřinou poté navštívili dětský domov v Dobřichovicích (Lety). Naše cesty byly rozděleny na dvě skupiny, přičemž kapela Mimosféry se dopravila na místo autem a zbylí členové jeli z Prahy vlakem. Při příjezdu na místo naše zraky spočinuly na velmi moderní komplex dětského domova a diagnostického zařízení.

První část našeho programu bylo vybalení hudebních nástrojů a věcí, potřebných k našemu prvnímu setkání s dětmi. Po vybalení jsme se sešli s dětmi v obývacím pokoji rodinné skupiny č. 2., kde jsme byli pohoštěni velkolepým občerstvením. Interiér byl pozoruhodně vybavený a útulný. Posadili jsme se s dětmi do kruhu, kdy následovalo přivítání a seznámení s programem a se Vteřinou. Zprvu byla v místnosti atmosféra plná obav, ale vzápětí se zde objevovaly první známky oťukávání pomocí komunikace s dětmi a prvních her. Cílem těchto her bylo rozpoznat potřeby mladých lidí, posílení jejich kreativity a snaha o týmovou práci.

V poledne jsme s obyvateli dětského domova poobědvali v jejich krásně zařízené jídelně, přičemž jsme s dětmi debatovali o životě v dětském domově.

Odpoledne se neslo v duchu dvou kreativních dílen, kde byli kluci a holky rozděleni do dvou skupin. První dílna, kterou vedla kapela Mimosféry byla koncipovaná v hudebním rázu, kde si mladí lidé pomocí kapely složili a zhudebnili píseň dle svého uvážení. Téma bylo dané – odchod z dětského domova. Myslím si, že se písně velice povedly, jak po hudební stránce, tak i té textové. Druhá, mediální dílna měla za smysl seznámení se stránkami Facebook, jak negativními, tak i pozitivními, kde si děti mohly vyzkoušet tento fenomén bez počítače a jiných elektronických zařízením. Každý člen dostal předem připravené desky, kde si mohl vytvořit profil, který chce. Byly zde k dispozici noviny, časopisy a fantazie účastníků. Po vyhotovení se profily vystavily v obývacím pokoji a každý dostal tři lajky, které mohl přisoudit jednotlivým zálibám, filmům, hudbě atd.

Jsme si jistí, že se nám zamračená neděle změnila ve skvělý den strávený s dětmi a těšíme se na další setkání v Dětském domově Lety v Dobřichovicích.

Tomáš Valenta