banner-kromeriz-ilustracni-254.jpg
Úvod > Novinky > Reportáž z Kroměříže
Novinky

Reportáž z Kroměříže

30. 09. 2014

Předem chceme upozornit čtenáře, že nechceme být sentimentální, ale poslední výjezd do dětského domova v Kroměříži nás opravdu dojmul. Ač po celý víkend jsme měli koutky rtů natažené od ucha k uchu.

Ač jsme na Hanou jeli již podruhé, a tudíž jsme mohli být okoukaní. Byl to prostě nářez! Do týmu Vteřiny jsme přibrali zkušeného a dvoumetrového Viktora „Vickyho,“ se kterým se děcka znaly už z festivalu OUT of Home, kde jim dělal instruktora.

Téma výjezdu znělo jak správně komunikovat. Prostřednictvím her a interaktivních scének jsme se pustili do nacvičování komunikace v každodenních situacích. Hledali jsme zdravé sebevědomí, umění hledání cest z krizových situacích. A jak se vžít do pohledu vychovatele nebo učitele. Odpoledne nás děti zavedly do Podzámecké zahrady, kde jsme se na trávě a stromech tak vyblbli, až se na první pohled sestřel veškerý věkový rozdíl. Úspěch si získaly naše brožury, kde jsme v kostce sepsali dobré tipy a info pro hledání brigád, škol, ale také co dělat pokud dospívajícího dostihnou dluhy a jak se starat o svá práva a povinnosti.

Západ slunce jsme oslavili skupinovou tvorbou palačinek. A s těma většíma jsme pak vyrazili na kofolu do města. Nedělní loučení bylo hodně dlouhé, ale už teď vymýšlíme koncept další akce s DD Kroměříž a rádi bychom děti pozvali třeba do Prahy.

Všem Kroměřížským děkujeme za super okamžiky!

Dalibor Krejčí