banner-podporujeme-anastazii-hagen-a-pravo-jejich-deti-na-dustojne-detstvi-34.jpg
zdroj fotografie: Facebook profil Anestazia Hagen
Úvod > Novinky > Podporujeme Anastazii Hagen a právo jejích dětí na důstojné dětství
Novinky

Podporujeme Anastazii Hagen a právo jejích dětí na důstojné dětství

21. 12. 2012

V závěru roku 2012 se Vteřina poté rozhodla podpořit Anastazii Hagen, matku tří dětí, která společně s manželem Alexandrem tráví nějakou dobu v uprchlickém táboře v Brně.

Rodina pochází z Ukrajiny, odkud se do Česka přestěhovala v roce 2010. Paní Hagen je na Ukrajině stíhána za zločin šíření pornografických filmů, což má být podle ní a jejího manžela jen záminka pro ukrajinské úřady, jak se pomstít za aktivity Alexandra Hagena. Pan Hagen odmítá na Ukrajině platit tzv. „výpalné“ místní mafii, která má vazby na regionální politiky a taktéž na bezpečnostní složky. Na Ukrajině je vysoká míra korupce, paní Hagen je proto přesvědčena, že případný proces bude zmanipulovaný s cílem dostat ji do vězení. Její děti pak budou s největší pravděpodobností umístěny do ukrajinského dětského domova.

Vedoucí platformy Vteřina poté Gracián Svačina je s ukrajinskými poměry v dětských domovech dobře obeznámen, jelikož právě jedno takové zařízení v Mukačevu pravidelně navštěvuje. „Domnívám se, že pokud se děti manželů Hagenových dostanou do dětského domova, tak to bude neštěstí. Ukrajinské domovy nejsou tak dobře materiálně a finančně zařízeny, jako ty české. Děti tam nežijí normální život, ale leckdy jen přežívají. Vteřina poté navíc podporuje právo dětí na život v rodině, z těchto důvodů jsme se postavili za paní Hagen a její rodinu, protože si to všichni zaslouží. Pevně věříme, že české úřady udělí celé této rodině azyl, přestože tak dosud odmítaly učinit, a poskytnou uprchlíkům bezpečné útočiště v naší zemi,“ uvedl Gracián Svačina.