banner-plesna-182.jpg
Autor: Jiří Volný
Úvod > Novinky > Nejlepší energeťák po akčním dnu v domově? Dětský smích!
Novinky

Nejlepší energeťák po akčním dnu v domově? Dětský smích!

25. 03. 2014

Jo, Vteřináci mají za sebou už čtvrtý výjezd do dětského domova. Tentokrát jsme si vzali na mušku snad nejzápadněji položený děcák v Česku v prťavém městečku Plesná. Do dvoutisíc-hlavé obce na dostřel k německým hranicím jsme, ale nevtrhli sami.

Zábavně-dovednostní program jsme pro zdejší děcka připravili ve spolupráci se zaměstnanci občanského sdružení Centrum Sámovka, kteří s podobnými akcemi mají už letité zkušenosti. Za jejich podporu děkujeme!

Abychom nevyzradili všechnu workshopové tipy a triky tak už jen telegraficky:

  1. Nejtěžší jsou začátky. Děti jsou apatické. A často vás už automaticky berou za takové ty nudné kravaťáky, co jim přišli hrozivě vážně vykládat o života. A s očekáváním absolutní nudy nacupitají do jídelny s přáním: ať už je to rychle za mnou!

  2. Pak přijde první oťukávání, seznamovací hry a vlastně si všichni uvědomíme, že toho mámě hodně společného. A to nejen minulost a roky strávené v dětských domovech.

  3. Nádherné je když se, ale ty bloky a ledy začnou lámat. A najednou se plavíte na jedné vlně. Tady to nastartovali hudební nástroje. Obrovská radost a explodující hlasivky děcek, které si konečně mohou vyzkoušet klavír, bubinek a flétna. A účinkovat v narychlo sestavené „děcácké kapele.“

  4. A vlastně je ten jejich smích nejlepší energeťák. Hned zapomenete, že jste nad přípravou programu tři noci nespala. A ráno musela o pěti vstávat, abyste se z té Prahy včas dokodrcali, až k Ašskému výběžku..

Fakt, stojí to opravdu za to!:-)

No ale abych nezapomněla v květnu děcka z Plesný přijedou na workshopový víkend za námi do Prahy, tak konec hlášení.

Fotky zde: http://www.vterinapote.cz/o-nas/fotogalerie/dd-plesna/#galerie