banner-majovy-happening-na-kampe-kveten-2012-28.jpg
Úvod > Novinky > Májový happening na Kampě – květen 2012
Novinky

Májový happening na Kampě – květen 2012

21. 05. 2012

„Vteřina poté“ měla první vlastní happening na Kampě, v samotném centru Prahy. Podtitulem akce bylo heslo: „Nenechte psát děti vzkazy do lahví – naslouchejte jim.“

Chtěli jsme veřejnosti zprostředkovat zkušenosti dětí, které vyrůstají v dětských domovech. Domníváme se, že představy lidí jsou v tomto směru často zkreslené ať už v důsledku nadstandardní vybavenosti některých zařízení, či naopak vyhrocenosti/dramatičnosti příběhů, které do domovů děti přivádějí.

Musíme konstatovat, že jsme se setkali s nemalým zájmem přítomných, kterým jsme umožnili náhled na to, v jakých oblastech je třeba ústavní výchovu „polidštit“. Ptali jsme se také účastníků na názory k této problematice a zodpovídali i jejich dotazy. Byli jsme moc rádi, že nám byl „při ruce“ i na slovo vzatý odborník, MUDr. Jan Pfeiffer, který poskytl kvalifikovanější informace a odpovědi vztahující se zejména k dopadům ústavní výchovy na psychický i fyzický vývoj dítěte. Na závěr happeningu jsme vypluli parníkem po Vltavě. Z jeho paluby jsme symbolicky vyhodili své poslední vzkazy v lahvích, které byly tentokrát z ledu – tedy ekologické. Děkujeme Centru SÁMOVKA, o. s. Vhled za přípravu a realizaci celé akce.