banner-logomodrergb1-317.jpg
Úvod > Novinky > Cesta z labyrintu samostatného života
Novinky

Cesta z labyrintu samostatného života

03. 05. 2016

Nadace Sirius podpořila náš projekt „Cesta z labyrintu samostatného života“! O co půjde? V dětských domovech budeme testovat inovativní metodiku zaměřenou na přípravu dětí na samostatný život. 

"Příprava dětí na život mimo zdi ústavu totiž probíhá různě – liší se v jednotlivých domovech svou kvalitou, formou, ale i délkou. Přitom má rozhodující vliv na osudy stovek dětí, které každý rok ústavy opouští", říká projektová manažerka Andrea Šafařík Fridmanská.

S pomocí metodiky proto budeme učit nejen mladé dospělé, jak se připravit na život, ale i vychovatele, jak je v tom podpořit. "Metodika popíše vychovatelům a ředitelům domovů konkrétní postupy pro práci s mladými lidmi v oblasti zvyšování jejich kompetencí a sama bude v průběhu projektu upravována nejen našimi odborníky, dětmi, vychovateli, ale dokonce i Federací dětských domovů a Národním ústavem pro vzdělávání", doplnila koordinátorka výjezdového týmu Vilma Klepková.

Výjezdy do dětských domovů plánujeme sice až na září, ale již dnes začínáme s přípravou metodiky s kolegy z Kabinet divadla utlačovaných a Liga lidských práva!