banner-dd-ostrava-hrabova1-vyjezd03-325.JPG
Úvod > Novinky > Cesta z labyrintu samostatného života aneb jak se vydařil 1. výjezd do DD Ostrava Hrabová
Novinky

Cesta z labyrintu samostatného života aneb jak se vydařil 1. výjezd do DD Ostrava Hrabová

27. 09. 2016

Dne 24. září se uskutečnil první sobotní výjezd do dětského domova Ostrava Hrabová. Ale nebyl to tak úplně klasický výjezd, jak jsme znali dříve. Předcházeli ho měsíce příprav a kýžené očekávání. Díky podpoře Nadace Sirius jsme mohli naše výjezdy obohatit, jak o skvělé lidi, tak i možnost vytvořit vlastní metodiku pro vychovatele, ale zpátky k výjezdu. 

Okolo páté hodiny ranní jsme se sešli na hlavním nádraží v Praze a vydali se vstříc sobotnímu programu, který započal v deset hodin

Celý výjezd se nesl v duchu poznávání. Po úvodních hrách jsme se přesunuli k tvorbě pravidel.

"Nechceme pravidla nařizovat, chceme je tvořit spolu s dětmi a vychovateli, diskutovat o nich a nechat všechny přemýšlet, co je podle nich důležité", říká koordinátorka výjezdu Vilma Klepková.

Dále jsme se věnovali především poznání dětí skrze kreativní aktivity. Mladí dospělí a i vychovatelé si vytvořili svojí "životní cestu", na podlouhlý papír mohli malovat, kreslit, vybarvovat, lepit či psát jejich životní příběh. Svůj příběh však nesdílely jen děti, vyprávěl ho i náš člen Radek Laci. "Sám jsem si dětským domovem prošel a chci vyprávět svůj příběh, že věci jdou dělat i jinak a že člověk musí bojovat", říká Radek. 

Celým programem provázela metodička Olga Kusá, která dokázala vytvořit skvělou atmosféru a vést program velice profesionálně. To samé se ovšem dá říct i o naší další a poslední člence výjezdového týmu Ingrid Hanzlíkové, jejíž kreativita nezná mezí.

Rozloučení bylo krásné a my se už teď těšíme, až v říjnu vyrazíme opět do domova!