banner-29-cesko-v-risi-savcu-49.jpg
zdroj fotografie: www.morguefile.com
Úvod > Novinky > Česko: V říši savců a ústavních zařízení
Novinky

Česko: V říši savců a ústavních zařízení

19. 08. 2013

Poslanecká sněmovna smetla ze stolu návrh na adopci dětí homosexuálními páry. Hlavní obavou bylo nebezpečí, že by se takto vychovávaným dětem vštěpovaly nevyvážené genderové vzory.

V rodině se dvěma tatínky by se nedostávalo ženského vzoru a naopak. Faktem je, že v současné době v českých dětských domovech obávaná genderová nerovnováha již panuje. Téměř devět desetin personálu tvoří ženy.

„Jediný, kdo má právo na výchovu dítěte, je muž a žena, protože jen samec a samice dokážou v říši savců zplodit potomka,“ vysvětloval svůj zamítavý postoj deníku Právo poslanec Boris Šťastný (ODS). Pokud tedy lze právo na výchovu ztotožňovat s biologickou schopností plodit děti, tak se členové Vteřiny poté pozastavují nad tím, jaké reprodukční schopnosti mají v říši savců dětské domovy a kojenecké ústavy.

Ve Francii zákon, který legalizuje adopci dětí rodičům stejného pohlaví, platí už od května. Legislativa umožňující tato osvojení existuje také v řadě jiných evropských zemí, jako je Belgie, Dánsko, Finsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Španělsko, Švédsko nebo Velká Británie.

Právo adopcí pro homosexuální páry by v Česku rozšířilo počet dětí, které by mohly dětství strávit v rodině a ne v ústavním prostředí tet, kde je i tak strýců jako šafránu.

A také by poskytlo další důvod pro to, aby Česká republika mohla být považována za součást západní Evropy.