banner-vterina-pote-festival-out-of-home-231.jpg
Autor: Tomáš Lubovský
Úvod > Novinky > Byli jsme u toho: Festival OUT of Home 2014
Novinky

Byli jsme u toho: Festival OUT of Home 2014

04. 06. 2014

Chceš být novinář, pracovat ve Starbucksu nebo natočit klip pro Óčko?

Proč ne?

Vyzkoušet si různá povolání a podívat se do míst, kam se běžný smrtelník nedostane, mohlo v Praze na 250 dětí ze čtyřiadvaceti českých domovů. Festival s bohatým programem startoval v pátek 23. května a trval až do neděle. Na dvaceti čtyř stanovištích po celé Praze děti mohly zaskočit za profesionální kriminalisty, herce či tanečníky break dance a zjistit, co která profese obnáší.

Krom praktických znalostí a zkušeností si tak odnesly i kupu skvělých zážitků a inspiraci, co vše mohou v životě dělat. Lektoři jim například odpovídali na otázky: „Kolik stojí život ve velkoměstě,“ co všechno je nutné udělat, aby člověk takovou práci dostal“ nebo „kolik peněz by pak dostali?“

Často se stává, že děti nevědí, kterým směrem se v životě ubírat, jakou školu studovat. Festival Out of Home jim dává možnost přemýšlet o typech zaměstnaní, se kterými by jinak do styku nepřišly. Mít dobrou školu, která bude člověka bavit natolik, že ji úspěšně dokončí a uplatní se v životě, není jednoduchý úkol. Festival Out of Home však upozorňuje na to, že „kdy se chce, tak to jde!“

Festival se nesl v soutěžním duchu, první místo vybojovaly děti z moravského domova Liptál. Po náročné sobotě děti čekala skvělá diskotéka, kde vedle sebe „trsali“ děti, tety i instruktoři z jednotlivých stanovišť.

S organizátory festivalu spolupracovala i Vteřina poté. V sobotu jsme na děti čekali na různých stanovištích jako instruktoři. Večer jsme si pak pro děti připravili poslední stanoviště - Třináctou komnatu. Bylo to místo, kam za námi mohli děti přijít a popovídat si o všem, co je trápí nebo těší. Měli jsme možnost s dětmi sdílet i naše zkušenosti ze života v děcáku.

I díky Československé obchodní bance, a.s jsme měli možnost udělat malou anketu mezi dětmi a rozdat jim trička Vteřiny poté.

Fotografie z Festivalu zde: http://2014.mimodomov.cz/fotogalerie.html

 

Více o organizaci Out of Home zde: http://2015.mimodomov.cz/