banner-semily-2-320.jpg
Úvod > Novinky > A jede ze opět do Semil
Novinky

A jede ze opět do Semil

18. 05. 2016

V sobotu ráno tým Vteřiny poté vyrazil do dětského domova Semily, kde se chystal odstartovat výjezd se zaměřením na finanční gramotnost.  

Po pár překážkách jsme dorazili na místo určení. V dobré náladě přijel i Kabinet divadla Utlačovaných v čele s Lenkou Remsovou a Pavlínou Kremserovou. Naše šikovné ženy odstartovaly víkend přímo úžasně. Nejprve jsme se všichni seznámili kreativní formou a poté nás báječné herečky provedly divadlem, které pojednávalo na téma „odchod“.

Odpolední program byl ve stylu „ Zařiď si vše sám“, tedy ne tak úplně. Tým Vteřiny poté a Centrum finanční gramotnosti spojili své síly a vytvořili hru s názvem Bydlení. Děti musí obíhat stanoviště a zařídit si bydlení, banku, práci, úřad atd. U hry jsme se všichni výborně pobavili, jelikož jsme všichni nadělali při hře spoustu chyb, Jan Král z centra finanční gramotnosti nám povídal o tom, jak na to, aby z vás nebyl finanční negramota.

Když je večer, tak se přece nic nedělá.

A tak jsme uposlechli rad, zapálili oheň a zkoušeli, jak dlouho vydrží hermelín v žáru ohně. Povídali a někteří z nás se dokonce pokoušeli zpívat.

Nedělní ráno jsme strávili v kruhu povídání a debatování, sdílení zkušeností a dobré nálady. V debatním kroužku vznikl nápad, který by se dal označit za úžasný. Děti sami přišly s myšlenkou potkávat se s jednou z tet a vést podobné debaty na téma odchod. Co nás čeká? Jak to vypadá? Jak si mám poradit na úřadě? Co můžu a co ne? Takové otázky jsou běžné a my pevně věříme, že si i další otázky v nově vzniklém debatním kroužku zodpoví.

„Jsme na děti ohromně pyšná, jsou šikovné a chytré. Věřím, že se jim povede skvěle“, libovala si koordinátorka výjezdového týmu Vilma Klepková.

Po obědě jsme se rozdělili a vyplňovali jsme dotazníky, které Vteřině poté pomohou zlepšit úroveň výjezdů, ale především získat lepší představu o potřebách dětí.

„Myslím, že děti jsou z programu nadšené, jsem ráda, že s nimi Vteřina poté odchod řeší“, pronesla paní vychovatelka Iveta Salabová, když jsme odjížděli. Jsme také rádi, že nám bylo umožněno do dětského domova Semily přijet, jelikož jsme měli tu čest poznat tak skvělé děti.  Už teď se těšíme na příště! 

Děkujeme ČSOB za podporu.