banner-potstejn-5-vyjezd-304.jpg
Úvod > Novinky > 5. výjezd do dětského domova Potštejn
Novinky

5. výjezd do dětského domova Potštejn

07. 11. 2015

Pátý výjezd do dětského domova v Potštejnu byl vedený v duchu práv a volného času.

 

Celý výjezd začal kolem 7hodiny na Hlavním nádraží v Praze, kde jsme nastoupili do vlaku směr Hradec Králové. Bohužel nám štěstí nepřálo, při příjezdu do Hradce byl přípoj už na cestě. Neklesali jsme na mysli a čekali ve vestibulu nádraží. Jak je Vteřina poté zvyklá, čekání jsme věnovali ještě jednou důkladné přípravě výjezdu.

Díky špatnému spojení ale s dobrou náladou jsme dorazili do dětského domova před obědem. Přivítání výjezdového týmu tetami a dětmi byl vskutku vřelý. Společně jsme se naobědvali při klasických otázkách: „co je nového?“  Dlouho jsme neotáleli a po úvodním slovu jsme šli přímo na věc. Jak už napovídá název výjezdu, rozdělili jsme se do dvou skupin. Hlavním tématem první skupiny byly práva dětí spjaté s Úmluvou o právech dítěte. Pomocí interaktivní hry, která se opírala o pravdivý příběh chlapce, jehož práva nabyla naplňována, se podařilo skupinu mladých lidí vtáhnout do debaty. Rozproudila se neutíchající vrava o tom, co je a co není mím právem, jak se za něj postavit a zároveň, jaká povinnosti mi z toho plynou. Druhá skupina se věnovala tématu trávení volného času a náš šikovný tréner Jenda vzal převážně kluky do parády. Kromě praktických ukázek z kalisteniny, se skupina bavila i o tom, jaké jsou možnosti trávení volného času, proč je dobré si tento čas vytvořit a umět s ním zacházet..

Po příjemném dnu a vyhodnocení přišlo na řadu ne moc příjemné rozloučení.

Je zajímavé vidět, jak dětem výjezdy pomáhají. Většina dětí při průběžných kontrolních otázkách z minulých výjezdů znaly odpovědi a dokázaly se v problematice orientovat.  

Děkujeme Nadaci Agrofert za finanční podporu k tomuto výjezdu.